Pro výrobu našich menstruačních kalhotek klademe důraz na kvalitu, pohodlnost a samozřejmě funkčnost. Vybíráme materiály od prověřených dodavatelů s českou výrobou. Díky tomu vám můžeme nabídnout menstruační kalhotky, které nejen, že budou skvěle fungovat, ale budou Vám příjemné na nošení. 

Samozřejmostí je certifikát Oeko-Tex

Tělo mestruačních kalhotek - Tencel viskóza, Lycra

Tencel (Lyocell) vyniká především svou měkkostí, látka je prodyšná, dobře drží barevnost a napomáhá s regulací teploty. Tyto vlastnosti jsou zvláště vhodné pro ložní a spodní prádlo. Vlákna Tencelu mají vynikající rysy, kdy během výrobního procesu se recykluje voda a chemikálie, takže produkuje méně odpadu a podporuje stromovou udržitelnost. Je to jeden z nejekologičtějších materiálů vůbec. Zdrojem je eukalyptus, který je nenáročný na půdu, zavlažování, nemusí se hnojit ani ošetřovat proti škůdcům. Lze ho tedy pěstovat i na místech, která jsou nevyužitelná pro zemědělství. Jsou biologicky rozložitelná a kompostovatelná. Tencel je přirozeně prodyšný, takže vzduch může proudit dovnitř  a ven z kalhotek a zabránit tak retenci tepla. Tencel odvádí vlhkost a rychle schne.

materiál na menstruační kalhotky Tencel

Více informací o této super textýlii můžete nalézt například zde : lyocell.info

Dotyková vrstva - Merino vlna nebo Funkční vrstva s nanostříbrem

Merino Vlna

Merino vlna je mnohem jemnější a měkčí než běžná bavlna. Merino vlna je považována za luxusní vlákno, používáné pro svetry, ponožky, outdorové a spodní prádlo. Je ceněna pro svou odolnost proti zápachu, odvod vlhkosti a prodyšnost. Ovce Merino vytváří vlnu, která je super měkká a jemná, takže je pohodlná pro Vaši pokožku. Udržuje Vás v teple, když je venku zima a naopak Vás příjemně chladí, když je horké letní počasí. Odvádí vlhkost od pokožky daleko lépe než syntetické materiály. Je velmi hydrofilní - uvádí se, že může nasát až 35% svého objemu vlhkostí, aniž by člověk pocítil na pokožce vlhkost. Merino je také pro svůj původ velmi ekologický a udržitelný materiál

materiál na menstruační kalhotky Merino vlna

Funkční tkanina s ionty nanostříbra 


Speciální polypropylenová tkanina ošetřená trvalou antimikrobiální přísadou na bázi iontů stříbra. Tato tkanina je účinná proti růstu bakterií a snižije aktivitu virů, čímž pomáhá snižovat nepříjemné pachy a udržovat hygeinickou svěžest. Udržuje biologickou rovnováhu pokožky, proto se hodí také jako dotyková pro menstruační kalhotky.  

Absorbční vrstva - Bambusová viskóza, Elastan

Bambusová viskóza je oblíbená díky své vynikající prodyšnosti. Bambus má asi čtyřikrát větší savost než bavlna. Díky této vlastnosti bude bambusová tkanina také abrosbovat hodně tekutiny. Organické bambusové tkaniny jsou šetrné k životnímu prostředí, protože se při výrobě používá méně chemikálií. Bambus může být velmi udržitelnou plodinou, protože je to rychlerostoucí tráva, nevyžaduje žádné hnojivo a sama se regeneruje z vlastních kořenů, takže nemusí být vysazována.

materiál na menstruační kalhotky bambus

Nepropustná membrána - Bavlna a Polyester Froté s PUL

Unikátní technoligií je vyrobena membrána vodě nepropustná, ale zároveň prodyšná. Zároveň je nánosová tkanina využita jako absorbční vrstva.