Vaginální mykóza

Vaginální mykóza, také známá jako kandidóza, je velmi častým onemocněním u žen. Tento druh infekce je způsoben plísněmi Candida, které jsou přirozeně přítomné v těle, ale někdy se mohou rozmnožit a způsobit infekci. Tento článek se zaměří na vaginální mykózu a poskytne informace o příčinách, příznacích, léčbě a prevenci této infekce.


Děložní čípek

Děložní čípek

Děložní čípek je jedním z nejdůležitějších orgánů v ženském reprodukčním systému. Nachází se na konci dělohy a spojuje ji s vagínou. Jeho hlavní funkcí je udržování těhotenství tím, že uzavírá děložní hrdlo a chrání dělohu před infekcemi a jinými vnějšími vlivy.


První menstruace

První menstruace

První menstruace je pro mnoho dívek velmi důležitým okamžikem v životě. Přináší to s sebou nové výzvy, otázky a starosti, jako například jak si udržet hygienu během menstruace. Dříve byly nejčastěji používaným prostředkem tampony a vložky, ale v posledních letech se stále více rozšiřují také menstruační kalhotky.


Zpoždění menstruace

Zpoždění menstruace

Zpoždění menstruace je situace, kterou zažívají mnohé ženy. Může to být způsobeno mnoha faktory, od běžných až po závažné zdravotní problémy. Zpoždění menstruace může být stresující a strašidelné, ale je důležité si uvědomit, že většinou jde o normální fyziologický proces.


Premenstruační syndrom - PMS

Premenstruační syndrom - PMS

Premenstruační syndrom (PMS) je soubor fyzických a psychických příznaků, které se obvykle vyskytují u žen v období před menstruací. Tyto příznaky mohou zahrnovat bolesti hlavy, únava, podrážděnost, náladové výkyvy, citlivost prsou, zvýšenou chuť k jídlu, nafouklé břicho a další.


Menstruace po porodu

Menstruace po porodu

Po porodu ženy procházejí mnoha fyzickými a emocionálními změnami. Jednou z těchto změn je obnovení menstruace. Obnovení menstruace po porodu závisí na mnoha faktorech, včetně toho, zda kojíte, jak dlouho kojíte, jak rychle se vaše tělo zotavuje po porodu a zda jste používali antikoncepci.


Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek je malý kalíšek ve tvaru zvonu, který si žena může vložit do pochvy, aby během menstruace sbíral menstruační krev.

Jsou vyrobeny z lékařského silikonu, pryže nebo plastu a jsou obvykle opakovaně použitelné. Prostě vyprázdníte kelímek, umyjete ho mýdlem a vodou a znovu jej použijete.

Některé značky jsou jednorázové, takže je člověk může vyhodit po každém použití nebo menstruačním cyklu.

Můžete jej nosit opakovaně po dobu až 6–12 hodin, než je potřeba jej vyjmout a umýt. Každý, kdo má silnější menstruační tok, může potřebovat vyprazdňovat kalíšek častěji.

V tomto článku se dozvíte více o menstruačním kalíšku, včetně výhod, nevýhod a jak je používat.


Poporodní kalhotky

Poporodní kalhotky

Jste těhulka , které se blíží termín porodu a zajímáte se, co si sebou vzít do porodnice? Určitě už jste ,,googlily,, nějaký ten seznam co sebou, nebo jste se účastnily kurzu pro nastávající maminky a tam nějaký ten seznam dostaly. Po přečtení zjistíte, že...


Inkontinenční kalhotky

Inkontineční kalhotky

Inkontinence a menstruační kalhotky ? 

To je otázka, která je v dnešní době velmi aktuální. Menstruační kalhotky zažívají boom a spousta žen si také pokládá otázku, zda by se daly tyto kalhotky použít také při inkontinenci 


Jak fungují menstruační kalhotky

Jak fungují menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky – velmi zmiňovaná věc dnešní doby v ženském světě. Co o nich víme a jak vlastně fungují?

Jsou plnohodnotnou náhradou za menstruační vložky a tampony. Lze je používat samostatně, nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku či menstruační houbě. Jsou pohodlné, ekologické, ekonomické, savé, nepropustné, pratelné.

Další