Rádce

Jak fungují menstruační kalhotky

Jak fungují menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky – velmi zmiňovaná věc dnešní doby v ženském světě. Co o nich víme a jak vlastně fungují?

Jsou plnohodnotnou náhradou za menstruační vložky a tampony. Lze je používat samostatně, nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku či menstruační houbě. Jsou pohodlné, ekologické, ekonomické, savé, nepropustné a pratelné.


Jak vybrat velikost menstruačních kalhotek ?

Jak vybrat velikost menstruačních kalhotek ?

Obvod kalhotek přes boky jsme měřili dle reálně našitých kalhotek a větší číslo odpovídá maximálnímu napnutí kalhotek přes boky. 

Pokud si nejste jisté výběrem velikosti, tak nám napište Vaše míry přes boky, případně i stehna a my vám rádi s výběrem pomůžeme.

Jestli i tak by jste se netrefily a chtěly vyměnit za jinou velikost, tak samozřejmě můžete, stačí nám napsat a výměnu domluvíme.


Jak prát menstruační kalhotky

Jak prát menstruační kalhotky ?

Před prvním použitím menstruační kalhotky vyperte v pračce, aby se aktivovala savá vrstva menstruačních kalhotek. Po použití napřed v ruce přemáchnout, neždímejte. Nepoužívejte žlučové nebo kosmetické mýdlo. Potom vložte do pračky s tekutým pracím prostředkem, maximálně na 40 stupňů, nepoužívejte aviváž.


Jak sušit menstruační kalhotky

Jak sušit menstruační kalhotky ?

Volně u topení, převrácené naruby, rozhodně ne v sušičce. Doba sušení se v závislosti na okolních podmínkách může pohybovat v rozmezí pěti až osmi hodin. Pokud náhodou zapomenete a použijete sušičku, tak se nic zásadního nestane, ale opakovaným sušením v sušičce by se menstruační kalhotky daleko dříve znehodnotily.


Kolik budu potřebovat menstruačních kalhotek ?

Kolik budu potřebovat menstruačních kalhotek ?

Pro komfortní nošení a výměnu během menstruačního cyklu je ideální počet 4-7 kusů menstruačních kalhotek. Jde o to, aby stačily použité kalhotky uschnout po vyprání. Jelikož se nesmí sušit v sušičce, tak se tím doba schnutí prodlužuje, ale je to důležité pro ochranu speciální membrány.


Jak dlouhá je funkční část menstruačních kalhotek ?

Jak dlouhá je funkční část menstruačních kalhotek ?

Dle názorů uživatelek, jsme zjisili, že je důležité mít funkční část co nejdelší. Proto jsme vepředu i vzadu umístili funkční část 5 cm pod okraj kalhotek. Takže například u velikosti M má délku 38 cm a v zadní části šířku 25 cm ! Dále je dobré vědět, že savost do určité míry narůstá s větším počtem praní. 


Jak dlouho vydrží menstruační kalhotky ?

Jak dlouho vydrží menstruační kalhotky ?

To je velmi těžká otázka, protože každá žena je sama o sobě unikát a i u ní se může průběh menstruace měnit, je to tedy velice individuální. V podstatě menstruační kalhotky pro středni menstruaci pojmou až 40 ml a pro silnou menstruaci až 50 ml. Nechceme, jak někteří výrobci přehánět s informací, že pojmou až 80 ml, což teoreticky zvládnout mohou, ale ruku na srdce, komfortní to asi moc nebude. V každém případě je potřeba mít na paměti, že .... 


Mohu používat jako pojistku k menstruačnímu kalíšku ?

Mohu používat jako pojistku k menstruačnímu kalíšku ?

Ano, samozřejmě. Je to mezi ženami hodně využívaná varianta, kdy hlavní část odvede menstruační kalíšek a menstruační kalhotky fungují jako pojistka. Tímto způsobem můžete být absolutně klidná, že kalhotky zastaví případné přeplnění kalíšku.