Jste těhulka , které se blíží termín porodu a zajímáte se, co si sebou vzít do porodnice? Určitě už jste ,,googlily,, nějaký ten seznam co sebou, nebo jste se účastnily kurzu pro nastávající maminky a tam nějaký ten seznam dostaly. Po přečtení zjistíte, že jednou z položek na seznamu jsou také poporodní kalhotky a vložky k nim. A víte, že menstruační kalhotky se v tomto případě dají použít také? Že ne? Tak si o tom něco povíme. 

Ihned po porodu vám začne takzvané šestinedělí, což je období jak už název napovídá doba asi 6 týdnů. Během této doby se hojí poporodní zranění, hormony se zklidňují a vaše tělo se vrací pomalu do normálu. Následně po narození miminka vám je sděleno, abyste začala nosit poporodní kalhotky s vložkou. Kvůli sledování intenzity, barvě a případným sraženinám v očistcích je dobré, určitě aspoň u prvorodiček, tyto jednorázové kalhotky s vložkami používat. Pokud bude vše v pořádku, tak je čas po těchto prvních dvou dnech začít používat menstruační kalhotky. Jsou neocenitelné zejména kvůli pohodlí a komfortu. Budete si cítit příjemně, nikde se vám nebude nic posouvat, krčit, nebudete mít strach, že někde něco proteče a při odjezdu z porodnice jsou geniální, protože se můžete normálně obléci. Prostě máte pocit, že máte normální spodní prádlo. Další benefit menstruačních kalhotek oceníte, pokud máte poporodní poranění a máte ránu zašitou. Nikde vás nic nebude odírat a tlačit.  

Menstruační kalhotky určitě oceníte i v noci, kdy se nemusíte obávat, že se vám vložka posune a hrozí protečení.  

Co se týče velikosti výbavy menstruačních kalhotek pro šestinedělí, je stejné jako při menstruaci. Asi 6 kusů kalhotek je ideální pro to, abyste je stíhala prát a usušit. Na denní nošení by měly postačovat menstruační kalhotky se savostí pro normální menstruaci a na noc určitě ty se savostí pro silnou menstruaci. 

Abychom nemluvily jen do větru, vězte, že všechny tyto informace nám poskytla porodní asistentka.

Stejně jako při menstruaci, tak v období šestinedělí menstruační kalhotky budou nacházet stále častěji své místo v šuplících se spodním prádlem každé ženy.