Inkontinence a menstruační kalhotky ?

To je otázka, která je v dnešní době velmi aktuální. Menstruační kalhotky zažívají boom a spousta žen si také pokládá otázku, zda by se daly tyto kalhotky použít také při inkontinenci 

Nezdá se to, ale inkontinence trápí spoustu žen. Samozřejmě i mužů, ale jelikož se zabýváme tímto tématem vzhledem k menstruačním kalhotkám, tak muže tentokrát vynecháme. Nech nám prominou.  

Inkontinence může mít formu lehkou, střední nebo těžkou. Lehká forma inkontinence je taková, při které dojde k úniku moči jednou nebo dvakrát denně, například při vyšší tělesné námaze nebo při zakašlání a únik moči je do cca 100 ml. Střední formou se myslí 100 – 200 ml za 4 hodiny a těžká forma je únik moči nad 200 ml do 4 hodin.  

Je tedy zjevné, že menstruační kalhotky určitě dobře poslouží, ale doporučuji je jen na lehkou inkontinenci. Samozřejmě ale mezi inkontinenční pomůcky patří. Rozhodně se budete cítit přirozeněji a příjemněji, než s vložkou nebo jednorázovými kalhotkami 

A teď nejdůležitější rada k tomuto trápení! Pravidelné cvičení – posilování svalů pánevního dna, vám pomůže se inkontinence zbavit úplně, nebo alespoň výrazně tento problém snížit. U inkontinence I. stupně (další dělení inkontinence – lehká ) úspěšnost u opravdu cvičících žen přesahuje 90 procent. Což je úžasné!  

Pokud jste majitelka menstruačních kalhotek nebo si je chcete pořídit, vězte, že je využijete i při lehké inkontinenci. Když k tomu přidáte nějaké to cvičeníčko na posílení pánevního dna, časem jistě opět budete menstruační kalhotky využívat zase pouze k menstruaci 😊. 

Koupit menstruační kalhotky Repetky